بوش

لیست خطاهای ظرفشویی بوش + 28 کد خطا + علت و روش حل آن ها

ظرفشویی‌های بوش دارای فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای هستند که هر کدام به کیفیت عملکرد این دستگاه کمک می‌کنند از جمله این فناوری‌ها می‌توان به سیستم عیب یابی هوشمند تعبیه شده برروی دستگاه اشاره کرد، این سیستم کمک می کند با مشاهده کدهای خطا هر چه سریعتر و دقیقتر از مشکل
دستگاه مطلع شوید.
پیغام خطای ظرفشویی بوش کد خطا
 کد خطا یا ارور نوشته ای شامل حروف و اعداد انگلیسی هستند که معنای مخصوص به خود را دارند و در بسیاری از مواقع رفع این ارورها می‌تواند توسط کاربر انجام شود، یا در صورت مرتفع نشدن می‌توانید از مجموعه‌های معتبر همچون بوش بازار جهت برطرف کردن این ارورها و اطمینان خاطر مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

ارور E01

این خطا معمولاً زمانی نمایش داده می‌شود که آب مخزن به دمای مورد نیاز نرسیده و به حد کافی گرم نباشد.
خرابی هیتر، برد و خرابی سنسور دما می‌تواند از علل آن باشد که برای بررسی و رفع این ارور نیازمند به ابزارهای تخصصی و اطلاعات کافی است و پیشنهاد می‌شود از یک مجموعه معتبر برای بررسی مشکل کمک بخواهید.
کد خطا ظرفشویی بوش

ارور E02

این ارور تشابه بسیار زیادی با ۱ دارد و مرتبط به گرم نشدن آب درون مخزن شست و شوی ظروف است، بی توجه بودن و رسیدگی نشدن به این ارور در نهایت باعث می‌شود ظروف شما به خوبی تمیز نشده و چربی کثیفی بر روی آن باقی بماند و به مانند ارور ،۰۱ قطعات مانند هیتر برد و سنسور دما می‌تواند علل اصلی آن باشد.

ارور یا کد خطا E03

چنانچه ظرفشویی در یک بازه زمانی مشخص در پر کردن آب مخزن نتواند به خوبی عمل کند این ارور بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود و دستگاه به شکل اتوماتیک آب را تخلیه می‌کند جهت رفع این ارور می‌توانید:
1. به بررسی سیستم آبرسانی بپردازید.
2. از سالم بودن و نداشتن خمیدگی در شیلنگ ورودی آب مطمئن شوید.
3. از مسدود نبودن فیلترهای ورودی آب نیز اطمینان حاصل کنید
4. سالم بودن سنسور سطح آب را نیز چک نمایید، چنانچه موارد فوق سالم بودند در نهایت از سلامت پمپ تخلیه مطمئن شوید.

ارور یا کد خطا E04 یا F04 ظرفشویی بوش

ارور e۰۴ زمانی ظاهر می‌شود که آبپاش‌ها و سنسور کنترل فشار آب به درستی عمل نکند، جهت رفع این ارور می‌توانید به بررسی سنسور کنترل فشار آب و مسدود نبودن آن اقدام کنید، همچنین باید توجه کنید تا در آبپاش‌ها به دلیل جرم بالای آب گرفتگی و انسدادی رخ نداده باشد.

کد ظرفشویی بوش

ارور یا کد خطا E05

اگر برای پر شدن مخزن ظرفشویی، سنسور تشخیص آب به درستی عمل نکند و نتواند جلوی سرریز شدن آب را بگیرد این ارور نمایان می‌شود، برای رفع این کد خطا باید :
سنسور سطح آب مخزن  کثیفی و گرفتگی نداشته باشد.
 از سالم بودن سیم کشی سنسور و اتصالات اطمینان حاصل کنید.
 به بررسی شیر برقی بپردازید.
کد خطای 5 ظرفشویی بوش

ارور یا کد خطا E06

اختلال و خرابی سنسور کیفیت آب می‌تواند در بروز این ارور دخیل باشد و برای رفع این کد خطا باید نسبت به تعویض سنسور اقدام نمایید می‌توانید از خدمات بوش بازار استفاده کنید.

ارور یا کد خطا E07

از علل این ارور می‌توان به استفاده از مواد شوینده بی کیفیت در ظرفشویی اشاره کرد، برای رفع مشکل باید بررسی کنید تا ظروف به درستی در محفظه چیده شده باشند، زیرا ممکن است این اشتباه باعث انسداد سوراخ‌های آبپاش بر اثر جرم و کثیفی شده باشد.

ارور یا کد خطا E08

این کد به این معنا است که قسمت بالایی ظرفشویی با آب پر نشده و خالی از آب است، برای رفع این مشکل باید به تکنسین مراجعه کنید.

ارور یا کد خطا E09

این ارور معمولاً به دلیل اختلال و مشکل در المنت خطی می‌باشد و اکثراً این خطاها در ماشین هایی مشهود است که المنت هیتر آنها در محفظه موتور قرار دارد و علل آن می تواند آسیب دیدن سنسورهای داخلی، سوختن هیت پمپ ماشین و نقص برد باشد.

ارور یا کد خطا E10

دلیل بروز این ارور نیز مانند ارور ۰۹ می‌تواند مربوط به اختلال در المنت هیتر باشد، برای رفع این ارور می‌توانید المنت را از جهت گرفتگی توسط رسوبات آهکی مورد بررسی قرار دهید تا از مسدود نبودن آن مطمئن شوید.

ارور یا کد خطا E11

این ارور نیز مربوط به معیوب بودن سیم کشی و مقاومت گرمایی می‌باشد، معیوبی و خرابی ترموستات و سنسورهای دمایی ماشین ظرفشویی می‌تواند علت بروز این ارور باشد و برای رفع این کد خطا باید سیم‌های مرتبط با سنسور دما و ترموستات مورد بررسی قرار بگیرد و برای برطرف شدن مشکل تعویض گردد.

ارور یا کد خطا E12

این ارور هم در صورت تجمع گرد و خاک بر روی المنت نمایان می‌شود و در برخی از مدل‌ها امکان برداشتن المنت و تمیز کردن آن و سپس قرار دادن آن در جای خود وجود دارد.

کد خطا یا ارور E13

علت بروز این ارور مربوط به دمای بیش از حد آب ورودی می‌باشد، برای رفع آن می‌توانید بررسی کنید تا آب ورودی متصل به آب گرم نباشد.

کد خطا یا ارور E14

اگر سنسور سطح آب دچار خرابی شده باشد این ارور نمایان می‌شود که جهت رفع این کد خطا باید قطعه سنسور سطح آب تعویض شود.

کد خطا 14 ظرفشویی بوش

کد خطا یا ارور E15

چنانچه درون ماشین ظرفشویی آب وجود نداشته باشد یا سیستم نتواند شناسایی درستی از آب برای پر کردن مخزن داشته باشد این ارور نمایان می‌شود که در نهایت می‌تواند منجر به تجمع آب در صفحه پایین دستگاه شود، زمانی که آب جمع باشد با ایجاد یک شناور در پایه میکروسوئیچ فعال شده و ورود آب به روی دستگاه قطع می‌شود و باعث بروز این ارور می‌شود.

خطا کد 15 ظرفشویی بوش

کدخطا یا ارور E16

این ارور نیز از خرابی سنسور سطح آب و اختلال در شیر برقی است که برای رفع آن باید بررسی نمایید تا جسم خارجی موجب انسداد نشده باشد یا سنسور سطح آب دچار اختلال نشده باشد، چنانچه در فرایند شستشو با این ارور مواجه شدید کف زیاد مواد شوینده نیز می‌تواند علت آن باشد.

ارور یا کد خطا E19

از دلایل بروز این ارور نیز مشکل در سنسور جریان آب یا اختلال در شیر برقی است و برای رفع مشکل دستگاه را خاموش و مجدداً راه اندازی کنید، چنانچه مشکل همچنان برقرار بود می‌توانید از مراکز معتبر همچون بوش بازار درخواست نیرو کنید.

ارور یا کد خطا E18

این مشکل  می‌تواند مرتبط با پایین بودن سطح آب باشد چنانچه آب به حد کافی در دستگاه وجود نداشته باشد شما باید برای رفع آن به بررسی شیر برقی و شیر ورودی آب اقدام کنید.

ارور یا کد خطا E19

اگر محفظه جا قرصی شما دچار مشکل شده باشد این کد خطا نمایان می‌شود که برای رفع آن باید اتصالات جا قرصی مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور یا کد خطا E20

از جمله دلایل بروز این ارور می‌توان به مشکل و اختلال در سیم پیچ مقاومت و گردش آن به دور گسل پمپ اشاره کرد، همچنین وقفه کوتاه و استراحت در سیم پیچ به پمپ گردش اصلی و موتور می‌تواند از دلایل آن باشد که مرتفع سازی آن نیازمند تخصص است.

ارور یا کد خطا E21

دلیل نمایان شدن این ارور اختلال در پمپ تخلیه است برای رفع کد خطا از مسدود نبودن پمپ تخلیه و یا وجود آشغال در پروانه آن مطمئن شوید و فیلترها را نیز از جهت گرفتگی بررسی نمایید.

ارور یا کد خطا E22

این ارور هم زمانی که پمپ تخلیه و فیلتر کف دچار انسداد و گرفتگی شده باشند رخ می‌دهد که برای رفع آن باید این گرفتگی‌ها را برطرف کنید.

ارور یا کد خطا E23

دلیل مشکل اختلال در سیم پیچی پمپ تخلیه می‌باشد و مانند خطای e۲۰ است اما این بار مشکل الکتریکی در پمپ تخلیه است و برای برطرف سازی آن باید این پمپ تعویض شود.

ارور یا کد خطا E24

مسدود بودن فیلتر تخلیه دلیل این ارور می‌باشد و برای برطرف سازی آن باید فیلترهای تخلیه از جهت گرفتگی پاک شوند.

خطا 24 ماشین ظرفشویی بوش

ارور یا کد خطا E25

این ارور به دلیل از بین رفتن پوشش پمپ تخلیه یا معیوب بودن آن رخ می‌دهد.

ارور یا کد خطا E26

مشکل در سوئیچ تنظیم کننده آب می‌تواند در این ارور دخیل باشد که باید سوئیچ آب مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور یا کد خطا E27

چنانچه نوسانات برقی رخ دهد و ظرفشویی شما مستقیماً بدون محافظ به برق وصل باشد این ارور می‌تواند رخ دهد، اما اگر اتصال غیر مستقیم بود برای بررسی مشکل باید با تعمیرکار در تماس باشید.

ارور یا کد خطا E28

چنانچه آب ورودی به دستگاه کثیف باشد و ظرف‌ها به درستی تمیز نشوند این ارور بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود که برای بررسی این موضوع باید به شکل تخصصی باید توسط تعمیرکار عمل شود.

تماس با ما برای تعمیر ظرفشویی بوش

از آنجایی که مجموعه بوش بازار در جهت ارائه خدمات و فروش تمامی محصولات بوش فعالیت می‌کند، لذا دارای تکنسین‌ها و پرسنل متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی بوش نیز می‌باشد و شما عزیزان در صورت بروز هرگونه مشکل و ارور در دستگاه خود، پس از مشاوره‌های لازم و مرتفع نشدن مشکل می توانید از تکنسین‌‌های این مجموعه در جهت رفع کد خطا استفاده کنید.

اطلاعات تماس با ما
موبایل : 09121967279  و  09027565193
تلفن های دفتر مرکزی : 02177150002  و  02177150003
بوش
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نمایندگی تعمیرات بوش در تهران می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح