بوش

12 مرحله مهم نحوه ی چیدمان ماشین ظرفشویی بوش

در ماشین ظرفشویی برند بوش در صورتی که ظروف به طور استاندارد و اصولی چیدمان نشوند، سبب می شوند که هم ظروف به خوبی شسته نشوند و هم دستگاه دچار مشکل شود. اگر این امر چندین بار تکرار شود، می تواند اسیب های جدی را به قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی وارد کند.  در اینجا به طرز چیدن ظرف در ماشین ظرفشویی بوش می پردازیم .
12 مرحله مهم نحوه ی چیدمان ماشین ظرفشویی بوش
چنانجه به تازگی ماشین ظرفشویی برند بوش خود را خریداری کرده اید و یا از چیدمان صحیح و استاندارد ظروف درون این دستگاه اطلاعی ندارید، به شما عزیزان توصیه می کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید تا با نحوه ی چیدمان اصولی ماشين ظرفشویی برند بوش اشنا شوید.

شیوه ی چیدمان ظروف در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش - 6 مرحله اول

در این قسمت در ۱۲ مرحله، نحوه ی چیدمان اصولی و استاندارد ظروف در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم.
مرحله ی ۱ : در نخستین گام باید از این که به اندازه ی ظرفیت ماشین ظرفشویی برند بوش خود ظروف کثیف دارید، مطمئن شوید. در صورتی که ظروف کثیف شما کمتر از ظرفیت دستگاه باشد، موجب هدر رفتن اب و انرژی می گردد.
مرحله ی ۲ : در مرحله ی بعد مطمئن شوید ظروف کثیفی را که می خواهید در داخل دستگاه‌ خود قرار دهید، دارای قابلیت شست و شو درون ماشین ظرفشویی برند بوش می باشند. در کف یا زیر ظروف خود می توانید داشتن این قابلیت را چک کنید.
چیدمان ظروف در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش
مرحله ی ۳ : توجه کنید که نباید ظروفی مانند وسایل چوبی، ظروف گران قیمت، قابلمه های چدن و ظروف نقره را در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش قرار دهید. 
مرحله ی ۴ : پیش از قرار دادن ظروف کثیف در داخل ماشین ظرفشویی بوش، با استفاده از دستمال باقی مانده های غذا را تمیز نمایید و از ابکشی ظروف کثیف خودداری فرمایید.
مرحله ی ۵ : در این گام در صورتی که مواد غذایی روی ظروف چسبیده و یا سوخته اند، ابتدا بایستی این مواد غذایی را از روی ظروف به خوبی پاک کنید.
مرحله ی ۶ : در این مرحله به چیدمان لیوان ها و فنجان ها در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش می پردازیم. لیوان ها را باید در بخش بالایی و مکان مخصوص خود قرار دهید. لیوان ها و فنجان ها را به صورت برعکس و با دهانه ی رو به پایین، با اندکی فضای خالی میان ان ها در داخل ماشین ظرفشویی بوش خود قرار دهید.

شیوه ی چیدمان ظروف در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش - 6 مرحله دوم

مرحله ی ۷ : در این گام به چیدمان اصولی قاشق ها، چنگال ها و چاقو ها درون ماشین ظرفشویی بوش می پردازیم. قاشق و چنگال ها باید در سبد مخصوص به خود قرار بگیرند. قاشق و چنگال ها را باید به صورت دو به دو، رو به پایین و بالا قرار دهید. تا در این صورت چرخش اب در میان ان ها به خوبی انجام شود و این ظروف به خوبی پاک شوند. چاقو ها را نیز باید درون همین سبد ها بگذارید. قسمت تیز چاقو ها را باید با احتیاط در داخل سبد ماشين ظرفشویی بوش خود قرار دهید.
چیدمان ظروف در داخل ماشین ظرفشویی
مرحله ی ۸ :  در مرحله ی بعد به چیدمان استاندارد بشقاب و دیس ها در داخل ماشين ظرفشویی برند بوش می پردازیم. بشقاب ها را بایستی به ترتیب از اندازه ی بزرگ به کوچک در جای مخصوص خود بچینید. به گونه ای که بشقاب های کوچک در بهش مرکزی دستگاه شما قرار بگیرند. ظروفی که دارای ابعاد یکسان هستند را به گونه ای که به سمت داخل دستگاه‌ متمایل اند، در نزدیکی یکدیگر قرار دهید. جت های اب که وظیفه ی پاشیدن اب و شست و شوی ظروف کثیف را دارند در قسمت مرکزی ماشبن ظرفشویی برند بوش قرار گرفته اند، بنابراین در صورتی که ظروف خود را به روشی که گفته شده درون دستگاه خود بچینید، تمامی قسمت های ان ها به خوبی پاک و تمیز می گردد.
مرحله ی ۹ : این مرحله در رابطه با چیدمان ظروف بزرگ مانند قابلمه ها و تابه ها درون ماشین ظرفشویی بوش می باشد. این ظروف بزرگ را باید در قسمت سینی که در رديف پایین قرار گرفته، به سمت مرکز دستگاه خود قرار دهید. زمانی که قصد چیدن این ظروف بزرگ را دارید، به مکان قرار گرفتن و شیوه ی چرخش بازو های اب پاش در طول چرخه ی شست و شوی ظروف کثیف دقت نمایید. توجه کنید که ظروف بزرگ را به گونه ای بچینید که با این بازو های اب پاش هنگام شست و شو و چرخیدن در تماس نباشند، زیرا در غیر این صورت بازو های اب پاش و ظروف شما دچار اسیب دیدگی و خرابی می شوند. ظروف را نباید در داخل یکدیگر قرار دهید.
مرحله ی ۱۰ : در این مرحله نوبت به چیدمان صحیح کاسه ها درون ماشین ظرفشویی بوش می شود. کاسه ها را نیز می توانید همانند لیوان ها و فنجان ها در رديف بالایی قرار بدهید. به گونه ای که دهانه ی کاسه ها به سمت پایین و کمی کج باشد و اندکی از یکدیگر فاصله داشته باشند و در اصل به هم چسبیده نباشند.
مرحله ی ۱۱ : در گام بعد به چیدمان ظروف پلاستیکی در داخل ماشین ظرفشویی برند بوش می پردازيم. توصیه می شود سعی کنید که ظروف پلاستیکی را در سبد بالایی بگذارید. به خاطر این که هیتر ماشين ظرفشویی در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد، چیدمان این ظروف پلاستیکی در این قسمت می تواند سبب اسیب رساندن به ان ها شود. اما در کل توصیه می شود ظروف پلاستیکی درون ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا این ظروف در مقابل گرما مقاوم نمی باشند و دچار اسیب می شوند.
مرحله ۱۲ :  و در اخرین گام، هنگامی که تمامی ظروف در جای مخصوص خود به صورت استاندارد چیده شدند، بازو های اب پاش را کمی بچرخانید و از برخورد نکردن ان ها با ظروف مطمئن شوید.
اطلاعات تماس با ما
موبایل : 09121967279  و  09027565193
تلفن های دفتر مرکزی : 02177150002  و  02177150003
بوش
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نمایندگی تعمیرات بوش در تهران می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح