بوش

علت جمع شدن آب ماشین لباسشویی چیست ؟

یکی از خرابی‌های مهم و متداول در ماشین‌های لباسشویی این است که در بعضی از مواقع متوجه آن می‌شوید که آب در ماشین لباسشویی جمع شده است و به هیچ عنوان تخلیه نمی‌شود و در این زمان هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که در این مواقع چه اتفاقی برای ماشین لباسشویی افتاده است که دچار این خرابی شده است و نمی‌تواند آب را تخلیه کند و در این مواقع آب به طور کامل در دیگ ماشین لباسشویی جمع شده است. بهتر است بدانید که چند عامل مهم در پیدایش این خرابی و مشکل تاثیرگذار هستند که پیشنهاد می‌شود تا انتهای این صفحه برای اطلاع از دلیل اتفاق افتادن این مشکل با ما همراه باشید‌. همچنین در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی بوش با ما تماس بگیرید.

جمع شدن آب در لباسشویی

چرا آب در ماشین لباسشویی خاموش جمع می‌شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تمامی لباسشویی‌ها رخ دهد این است که در بعضی از مواقع مشاهده می‌کنید که آب در زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است جمع شده است و به طور کامل تخلیه نشده است. زمانی که این اتفاق را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید بهتر است بدانید که اولین دلیلی که باعث اتفاق افتادن این مشکل می‌شود این است که شیر برقی ماشین لباسشویی شما دچار خرابی و نقص فنی شده است. شیر برقی یکی از اجزا اصلی تشکیل دهنده ماشین لباسشویی محسوب می‌شود و اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است آب در دیگ ماشین لباسشویی جمع شود و تخلیه نشود. زمانی که شیر برقی ماشین لباسشویی خراب شود پیستون‌های ماشین لباسشویی به هیچ عنوان قادر به نگه داشتن آب و همچنین دفع آب نیستند و به همین دلیل است که این اتفاق رخ می‌دهد. پس در نتیجه زمانی که این اتفاق برای ماشین لباسشویی شما افتاد در اولین قدم شیر برقی ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید و اگر متوجه خرابی آن شدید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فکر تعویض کردن آن باشید.

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود آب در زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است جمع شود این است که لوله خروجی آب به طور کامل مسدود شده است. همانطور که می‌دانید یک شلنگ تخلیه از فاضلاب به ماشین لباسشویی شما متصل شده است تا زمانی که ماشین لباسشویی کارش را به اتمام رساند آن را تخلیه کند و اگر این شلنگ تخلیه مسدود شده باشد ممکن است باعث شود که آب نتواند به راحتی به فاضلاب انتقال پیدا کند که باعث می‌شود آب برگشت بخورد و در نتیجه آب در دیگ جمع می‌شود. همچنین اگر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی منزل شما در قسمت زیر سینک ظرفشویی متصل شده باشد ممکن است به دلیل ارتفاع نامناسب باعث شود که مجرای فاضلاب مسدود شده باشد و در نتیجه می‌تواند باعث شود که آب سینک به داخل ماشین لباسشویی شما برگشت بخورد.

جمع شدن آب در لباسشویی روشن

ممکن است زمانی که ماشین لباسشویی شما روشن است این اتفاق رخ دهد و آب نتواند تخلیه شود که در نتیجه آب در ماشین لباسشویی جمع می‌شود. در این مواقع معمولاً آب زمانی که تخلیه نمی‌شود درب ماشین لباسشویی به طور کامل قفل می‌شود و نمی‌توانید در این مواقع درب ماشین لباسشویی را باز کنید زیرا میکروسوئیچ ماشین لباسشویی فرمان پایان شستشو را از برد دستگاه نگرفته است و درب به هیچ عنوان باز نمی‌شود. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید اصلی‌ترین دلیلی که باعث می‌شود آب در ماشین لباسشویی روشن جمع شود چیست و چه اتفاقی برای ماشین لباسشویی افتاده است. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید اولین دلیلی که باعث اتفاق افتادن این مشکل می‌شود مربوط به خراب بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اصلی‌ترین قطعات داخلی ماشین لباسشویی محسوب می‌شود و اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است باعث شود که آب نتواند تخلیه شود و در نتیجه آب در دیگ جمع می‌شود. پس در اولین قدم پیشنهاد می‌شود پمپ تخلیه ماشین خود را به طور کامل بررسی کنید تا اگر دچار عیب فنی شد آن را تعمیر کنید. زیرا پمپ تخلیه وظیفه تخلیه کردن آب اضافی ماشین لباسشویی را دارد و ممکن است دچار گرفتگی شده باشد که باعث اتفاق افتادن این مشکل می‌شود آیا همچنین ممکن است قطعه‌ای از آن خراب شده باشد‌.
دومین دلیلی که باعث اتفاق افتادن این مشکل می‌شود و لباسشویی در هنگام کار کردن نمی‌تواند آب را تخلیه کند این است که شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار گرفتگی شده است و در این مواقع معمولاً قطعه کوچک در آن گیر کرده است و یا همچنین ممکن است پرز و یا مو در آن گیر کرده باشد. پس حتماً شلنگ تخلیه و یا شلنگ خروجی ماشین لباسشویی خود را به طور کامل بررسی کنید و اگر دچار گرفتگی شده بود حتماً آن را تعویض و یا تمیز کنید.

خرابی برد ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث شود که آب ماشین لباسشویی تخلیه نشود و یا به زبان ساده آب در ماشین لباسشویی جمع شود مربوط به برد دستگاه شما می‌باشد. برد ماشین لباسشویی وظیفه کنترل کردن و چک کردن سایر قطعات ماشین لباسشویی را دارد و مانند مغز ماشین عمل می‌کند. این قطعه بسیار مهم می‌باشد و با ارسال دستورات لازم اجازه کار کردن قطعات دیگر را به ماشین لباسشویی می‌دهد تا برنامه شستشو به طور استاندارد به پایان برسد اما اگر به هر دلیلی دچار نقص فنی شده باشد ممکن است باعث شود که ماشین لباسشویی در کارکرد خود دچار نقص فنی شود. به عنوان مثال اگر به هر دلیلی خراب شود ممکن است نتواند اجازه خروج آب از دیگ ماشین لباسشویی را صادر کند و مانع تخلیه آب در ماشین لباسشویی می‌شود که حتماً باید توسط یک کارشناس و تکنسین به طور کامل بررسی شود. زیر برد از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که ممکن است به دلیل نوسانات برق و یا به پایان رسیدن عمر مفید خراب شود که باید به طور کامل سرویس و بررسی شود.
خرابی برد لباسشویی

خراب شدن هیدرو سنسور لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث جمع شدن آب در ماشین لباسشویی شود و حتماً باید چک شود مربوط به هیدرو سنسور ماشین لباسشویی شما است. اگر درباره این قطعه اطلاعات کافی ندارید ر است بدانید که این قطعه وظیفه تعیین کردن میزان سطح آب را در دیگ ماشین لباسشویی دارد و سطح ماشین لباسشویی توسط این قطعه بررسی و اندازه‌گیری می‌شود. با دانستن این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود ممکن است اطلاعات نادرستی را به برد دستگاه شما ارسال کند و سطح آب را اشتباه تشخیص می‌دهد و باعث به وقوع پیوستن این مشکل می‌شود. پس زمانی که آب در ماشین لباسشویی شما جمع شد می‌توانید این قطعه را بررسی کنید و اگر دچار خرابی شده بود حتماً آن را تعویض کنید تا مشکل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی برطرف شود.

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی بوش

گرفتگی فیلتر لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود آب در ماشین لباسشویی شما جمع شود و در نتیجه تخلیه نشود مربوط به گرفتگی در قسمت فیلتر ماشین لباسشویی است. بهتر است بدانید که گرفته یلتر ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین دلایل جمع شدن آب در دستگاه شما می‌باشد بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که زمانی که دچار این مشکل شد حتماً فیلتر ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا هیچ آشغالی در آن گیر نکرده باشد با تمیز کردن آن می‌توانید مشکل جمع شدن آب ماشین لباسشویی را برطرف کنید. اما اگر متوجه خرابی کامل فیلتر ماشین لباسشویی شده‌اید حتماً به فکر تعویض کردن فیلتر ماشین لباسشویی باشید با تعویض کردن این قطعه می‌توانید با خیال آسوده مشکل ماشین لباسشویی خود را برطرف کنید همچنین اگر نتوانستید همچنان این خرابی را برطرف کنید می‌توانید با کارشناسان ما برای تعمیر ماشین لباسشویی در تماس باشید.

اطلاعات تماس با ما
موبایل : 09121967279  و  09027565193
تلفن های دفتر مرکزی : 02177150002  و  02177150003
بوش
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نمایندگی بوش در تهران می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح